کد مطلب : 38262 تاریخ مطلب : 1398/01/31 منبع : خبرگزاري فارس

رايزني براي تثبيت ارز نيمايي واردات گوشت/ قيمت 73 هزار توماني براساس ضوابط سازمان حمايت

يک مقام مسئول در وزارت صنعت از رايزني مسئولان وزارت جهاد کشاورزي و وزارت صنعت با بانک مرکزي براي تعيين نرخ ثابت ارز نيمايي براي واردات گوشت خبرداد.

يک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در رابطه با جزئيات واردات گوشت با ارز نيمايي، گفت: ثبت سفارش و واردات گوشت قرمز برعهده وزارت جهاد کشاورزي است اما ضوابط قيمتگذاري اين کالا بر عهده سازمان حمايت مصرفکنندگان و توليدکنندگان است.

براساس ضوابط سازمان حمايت قيمت گوشت قرمز گرم 73 هزار تومان است

وي افزود: براساس ضوابط قيمت گذاري سازمان حمايت مصرفکنندگان و توليدکنندگان قيمت گوشت گرم قرمز بايد بين 73 تا 75 هزار تومان و قيمت گوشت قرمز منجمد بايد بين 43 تا 45 هزار تومان باشد.

رايزني با بانک مرکزي براي واردات گوشت قرمز با نرخ ثابت ارز

اين مقام مسئول در وزارت صنعت اظهار داشت: با توجه به متغير بودن نرخ ارز نيمايي رايزنيهاي بين مسئولان وزارت جهاد و وزارت صنعت با مسئولان بانک مرکزي انجام شده تا نرخ ارز نيمايي براي واردات گوشت نرخ ثابتي تعيين شود.
وي افزود: در صورت تحقق اين امر قيمت گوشت وارداتي با ارز نيمايي قابل کنترل است و متغير نخواهد بود.
به گزارش فارس هفته گذشته عباس قبادي دبير ستاد تنظيم بازار اعلام کرد واردات گوشت با ارز 4200 تومان متوقف شده و از اين به بعد گوشت قرمز با ارز نيمايي وارد و قيمت اين محصول در بازار از طريق عرضه و تقاضا تعيين ميشود.
نیمتا روزنامه های کثیرالانتشار کشور