کد مطلب : 38488 تاریخ مطلب : 1398/03/04 منبع : خبر گذاري مهر

کاهش 10 هزار توماني قيمت گوشت قرمز

معاون وزير جهاد با بيان اينکه قيمت گوشت قرمز نسبت به ايام قبل از عيد 10 هزار تومان کاهش يافته است، گفت: در زمينه محصولات پروتئيني هيچ کمبودي نداريم؛بلکه در برخي محصولات با مازاد مواجه هستيم.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضي رضايي امروز 30 ارديبهشت 98، در حاشيه مراسم روز جهاني زنبور در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت بازار محصولات پروتئيني اظهار داشت: ما زماني ميگوئيم با کمبود يک محصول در کشور مواجه هستيم که مردم به مغازه مراجعه کنند و مغازه دار بگويد اين محصول موجود نيست؛ در حالي که هم اکنون با چنين وضعيتي مواجه نيستيم و در محصولاتي مانند گوشت مرغ، با مازاد نيز رو به رو هستيم.
معاون وزير جهاد کشاورزي، با بيان اينکه قيمت گوشت قرمز نسبت به ايام قبل از عيد 10 هزار تومان کاهش يافته است، گفت: در زمينه محصولات پروتئيني هيچ کمبودي نداريم؛ بلکه در برخي محصولات با مازاد مواجه هستيم.
رضايي با اشاره به اينکه قيمت مصوب مرغ 11 هزار و 500 تومان است، گفت: در برخي روزها، قيمت مرغ در عمده فروشي ميدان بهمن به زير 9 هزار تومان ميرسد.
به گفته وي، تفاوت قيمتي که بين مراکز عمده فروشي و خرده فروشي وجود دارد، باعث زيان توليدکننده و مصرف کننده ميشود؛ ضمن اينکه برخي واکنشهاي هيجاني مردم در ايامي از سال مانند عيد نوروز نيز به نوسانات قيمت دامن ميزند.
معاون وزير جهاد کشاورزي، با بيان اينکه قيمت گوشت قرمز نسبت به ايام قبل از عيد کاهش يافته است، اضافه کرد: همچنين قيمت گوسفند زنده نيز کاهش يافته است، به عبارتي هيجانات باعث افزايش قيمت ميشود اين مساله ربطي به توليد و کاهش آن ندارد.
رضايي در بخش ديگري از سخنان خود، با بيان اينکه ذرت و کنجاله سويا به مقدار کافي وارد و توزيع شده است، گفت: از ابتداي سال تاکنون، 800 هزار تن کنجاله سويا بين مرغداران توزيع شده است.
وي درباره اينکه گفته ميشود يک واردکننده عمده نهادههاي دامي، در توزيع اين محصولات اختلال ايجاد ميکند، گفت: نظام توزيع به هيچ عنوان دست واردکننده نيست و وارد کننده بايد کنجالهاي را که وارد ميکند، در اختيار دولت بگذارد تا دولت آن را با همکاري تشکلها و سازمانهاي جهاد کشاورزي استانها، ميان توليدکنندگان توزيع کند بنابراين اين شخص نميتواند اعمال نظر کند.
رضايي تصريح کرد: سالانه حدود 3.5 ميليون تن کنجاله سويا وارد کشور ميشود، مگر ميشود يک نفر بتواند کالاي وارداتي خود را نگهداري کند و بازار را بر هم بريزد. چنين چيزي امکان پذير نيست.
نیمتا روزنامه های کثیرالانتشار کشور